artMUSE- CITYWALK OFF & ONLINE

artMUSE to w pełni artystyczna fuzja wydarzeń, które odbywać się będą symultanicznie w różnych częściach Europy.

Projekt artMUSE dofinanowany jest z Programu Kultura.

Projekt artMUSE kuratorowany jest przez międzynarodową grupę ekspertów: Jürgen Amthor (DE), Iwona Bigos (PL), Eline Chalmet (BE), Ann Van Nieuwenhuyse (BE), Svetozara Kararadeva (BG), Martin Koplin (DE), Hans-Hermann Precht (DE), Lívia Rózsás (HU), Irena Ruzin (MK), Nadine Schober (DE), Hermann-Josef Stenkamp (DE), Ekatarina Tsekova (BG),

w którym biorą udział the LWL - Textile Museum w Bocholt, Niemcy, Nordwolle Delmenhorst Industry Culture Museum, Niemcy, National Polytechnic Museum w Sofii, Bułgaria, City Museum of Bitola w Macedonii, the Museum for Industrial Archeology and Textile w Ghent, Belgia oraz Galeria Miejska w Gdańsku.

W ramach "The European Corner" artMUSE w Gdańskiej Galerii Miejskiej 2 odbędzie się dwudniowa ( 15-16 lipca 2011) audio-wizualna instalacja Roberta Sochackiego CityWalk tj. - audio performanse oraz wizualne pokazy, związane bezpośrednio ze sztuką nowych mediów. Robert Sochacki, inicjator gdańskiego projektu, jest malarzem video, Vj-em, performerem i eksploratorem rzeczywistości. CityWalk podzielony jest na dwa dni - off i on Line.

CityWalk to dynamiczne zestawienie dźwięku i obrazu - fascynująca, letnia podróż lub też spektakl miejski odbywający się wewnątrz Galerii Miejskiej 2, prezentujący nakładające się na siebie przestrzenne narracje, dźwiękowe czasoprzestrzenie, wrażliwe tkanki międzyludzkich relacji, faktyczne terytoria, wirtualne przestrzenie multimedialne oraz nasze własne projekcje poszczególnych miejsc i wydarzeń.

CityWalk off Line w GGM2 tworzą:

- eksperymentujący z dźwiękiem

Emiter /Marcin Dymiter/

Zenial /Łukasz Szalankiewicz/

- eksperymentujący z obrazem projekcyjnym:

Danuta Kiewłen

Robert Sochacki

Na rozstawionych w galerii olbrzymich ekranach, niczym na przestrzennych książkach dla dzieci- gdzie po otwarciu, pojawia się przestrzenna ilustracja- będą tworzyć wrażenie projekcji 3D i towarzyszący tej instalacji dźwięk.

CityWalk on Line w GGM2 to pierwsza trójmiejska edycja Share.global

http://www.share.dj/ dostępna pod adresem:

http://www.facebook.com/Share3City

onLine eksperymentować z obrazem projekcyjnym będą:

Vj Emiko - myspace.com/vj_emiko

Vj Divika - divika.art.pl

Vj Diablos - youtube.com/diablosjerryb

AAA Tanie Wizualki (Ewa Juszkiewicz i Katarzyna Łygońska)

Ewa Juszkiewicz - ewajuszkiewicz.com / Katarzyna Łygońska - vimeo.com/user1528021

W Galerii dla czynnie zainteresowanych odbędzie się - GGM2- wizualny jam session - Share3City

Podczas Share3City za dźwięki w Galerii odpowiedzialni będą:

Psychokot Sound System - trójmiejski selectorsko-djsko-producentcki kolektyw z mieszanką roots reggae- myspace.com/psychokot

W ramach tego dnia, by przybliżyć działania w sieci i kolektywną pracę w kontekście sztuki współczesnej, odbędzie się wykład 'onLine' przeprowadzony przez prof. Ryszarda W. Kluszczyńskiego.

Dzięki idei 'Share' i założeniom ArtMuse trójmiejska edycja wydarzenia Share.global ma szanse w całości być oparta o działania 'on Line', gdzie uczestnicy przynoszą swoje urządzenia lub/i podłączają się do wspólnie zbudowanego systemu, improwizują i przedstawiają na żywo swoje audio i wizualne działania. SHARE JEST SREAMINGOWANE DO INTERNETU, DZIĘKI CZEMU ROZSZERZA POLE ODDZIAŁYWANIA. Zastosowanie modułów streamingowych umożliwi zaproszonym 'on Line' artystom, Vj'om oraz innym uczestnikom projektu całkowicie zmienić dynamikę instalacji off Line, prezentując swoją własną interaktywną interpretację CityWalk. W ten sposób wszyscy twórcy bezpośrednio wpłyną na prezentowaną przez Sochackiego instalację w Galerii.

Promowany przez SHARE.global 'streaming' internetowy w/g założeń Roberta Sochackiego służyć ma nie tylko do przesłania wydarzenia do internetu, dzięki czemu realnie rozszerza pole i możliwości oddziaływania wydarzenia, ale przede wszystkim do stworzenia tego wydarzenia w Galerii. Zastosowanie 'streamingu' internetowego ma być podstawą do przeprowadzenia wykładów, do zaproszenia gości z zagranicy itd. Platforma audio jest tutaj osobnym, równoległym towarzyszącym działaniem, gdyż SHARE to ponadnarodowa organizacja, tworząca społeczność nowych mediów, wspierająca współpracę, wymianę artystów i twórców na płaszczyźnie zarówno lokalnej jak i globalnej. Dzięki właśnie takim działaniom środowisko VJ'skie może się rozwijać i wzajemnie przekazywać sobie wiedzę. Powstające na żywo widowisko w samej GGM2, przekazywane będzie do Internetu i prezentowane w różnych miejscach Europy.

Poza uczestnictwem 'onLine' zapraszamy artystów i Vj-i do Galerii by wzięli czynny udział w Share3City.

Projekty artMUSE, zarówno jak wystawione prace oraz performansy, będą udokumentowane i udostępnione na serwerze European Corner, po festiwalu będą one stale dostępne w trybie 'on Line' w danych instytucjach. European Corner jest interaktywną media instalacją, która umożliwia długoterminową współpracę pomiędzy poszczególnymi insytucjami. Publiczność może przeglądać kolekcje muzeum jak również samą zawartość Art Channel, gdzie udostępniana będzie dokumentacja artMUSE. European Corner jest rozwinięciem projektu MaX- Muzeum Publicznego Zasięgu, projektu finasowango przez Komisję Europejską.

artMUSE- CITYWALK OFF & ONLINE

CZAS PROJEKTU:

15 lipca 2011 audio-wizualna instalacja + performance

16 lipca 2011 wizualne jam session - CityWalk on Line w GGM2 to pierwsza trójmiejska edycja Share.global

GODZINY: 20:00 - 22:00 + chillout do północy

MIEJSCE: Gdańska Galeria Miejska 2, ul. Powroźnicza 13/15, 16/17

WSTĘP WOLNY