GGM1

Dialog 8- EXISTENCE Marek Elsner Laurent Odelain

Dialog 8 Marek Elsner | Laurent Odelain

Wernisaż: 15.04.2011 (piątek) godz. 19:30

Podczas wernisażu, dziękiuprzejmościwinnicy Passion du vin po raz pierwszy w Gdańskiej Galerii Miejskiej będzie można rozkoszować się francuskimi winami.

Wystawa: 16.04.-20.05.2011

Kuratorka: Maria Sasin

Gdańska Galeria Miejska 1 | GGM1| Piwna 27/29

Godziny otwarcia: wt-czw 11-17 | pt-sob 11-20 | niedz 11-17

Wstęp wolny

Existence to pierwsza wystawa polsko-francuska, prezentowana w Gdańskiej Galerii Miejskiej. Na dialog 8 składają się: ceramiczna realizacja polskiego rzeźbiarza Marka Elsnera, oraz praca video i teksty francuskiego artysty Laurent Odelain.

Jaki może być dialog dwóch młodych twórców, z dwóch różnych krajów?

Jest on z pewnością chęcią poznania i nawiązania łączności z drugim artystą. Jest także manifestacją swojej indywidualności i niezależności. Początkowe, intuicyjne porozumienie, Elsnera i Odelain z czasem przemieniło się w żywy, nie zawsze zgodny dyskurs. I mimo, że prace zaprezentowane na wystawie powstały w różnych mediach, odnosi się wrażenie, że opowiadają odmiennym językiem podobną historię.

Marek Elsner ur.1982r. w Gorzowie Wielkopolskim,, w 2008 ukończył gdańską Asp na wydziale rzeźby. Brał udział w licznych wystawach zbiorowych i plenerach.

Laurent Odelain ur. się w 1985 w Chaumont we Francji, w 2010 ukończył l'École Supérieure d'art w Épinal i l'École Supérieure d'Art w Metz, tworzy fotografie i filmy do własnych tekstów poetyckich. Mieszka i pracuje w Strasbourgu.