GGM1

DO 3X SZTUKA / warsztaty do wystawy TRZEPOT SKRZYDEŁ...


Warsztaty NACZYNIA POŁĄCZONE do wystawy Trzepot skrzydeł w koronach drzew Øleg&Kaśka, Zofia Pałucha
Data: 15.06.2021 (wtorek), godz. 17.00-19.00
Miejsce: GGM1, ul. Piwna 27/29
Prowadzenie: Agnieszka Baaske
Zapisy: abaaske@ggm.gda.pl (liczba miejsc ograniczona)

W pewien słoneczny kwietniowy poranek konary drzew w parku przesłaniają milczącą, dziecięcą twarz olbrzymki o cielęcym spojrzeniu. Dziewczyna wsłuchuje się w wiatr. Ze wszystkich sił pragnie go poznać tak, jak wszystko inne. Słucha piosenki o tym, co myślą inni, jak gdyby tamtych zdarzeń nie było – wsłuchując się w narrację kuratorską, staje przed nami wielka i dzika kobieta.

Jest w zawieszeniu. Prymitywna i naiwna - pozbawiona bagażu kulturowego i kontekstu społecznego. Jest organizmem przyjmującym wszystko od nowa. Z nadzieją. Olbrzymka, reprezentuje ciało społeczne. Jest nami, my jesteśmy nią. Wszyscy jesteśmy połączeni. Stanowimy przecież jedno olbrzymie naczynie połączone.

Podczas działań warsztatowych podejmiemy próbę odzwierciedlenia tego silnego acz nieoczywistego połączenia. Z pomocą wielkich arkuszy papieru oraz węgla, stworzymy naiwne, monstrualne indywiduum. Sprawdzimy jak powołana przez nas kolektywna istota funkcjonuje, do czego jest zdolna, na co patrzy i ważniejsze - co tak naprawdę widzi?

Warsztaty są bezpłatne!