MNIEJ WIĘCEJ / warsztaty

Zapraszamy do udziału w kolażowych warsztatach online less waste MNIEJ WIĘCEJ z cyklu DO 3X SZTUKA do wystawy Gdańskie Biennale Sztuki 2020.

Data: 23.01.2021
Godzina: 10.00-12:00
Prowadząca: Zuzanna Dolega
Online: platforma ZOOM
Warsztaty kolażu w duchu less waste, wykorzystujące formy, kształty, tekstury i zdjęcia jako bohaterów. Warsztaty skierowane są do wszystkich, którzy pragną wniknąć w świat kolażu. Otwarta (choćby pod kątem doboru materiałów) formuła pozwala na indywidualne podejście do tematu i stworzenie w domowym zaciszu bardzo osobistych prac na bazie materiałów, które mamy wokół nas.

Podczas warsztatów spróbujemy stworzyć swoją własną miniaturę kolażową na bazie przygotowanych przez uczestników materiałów: starych fotografii, biletów, skrawków papieru i tkanin, tekturek, kolekcji „śmieci”. Odkryjemy świat przeplatających się w kompozycji kolorów, wzorów, materii i kształtów, które stanowią o naszym osobistym języku twórczym. Stworzymy recyklingowe kolaże, nauczymy się szanować resztki i skrawki. Będziemy wycinać, wydzierać, przeplatać, nakładać i tworzyć zupełnie nowe. Wspólnie spróbujemy również poprzez kolaż zilustrować emocje.

Prosimy o przygotowanie materiałów we własnym zakresie: papiery, tekturki, stare gazety, papiery, które możemy pociąć i użyć, brystol, karton lub tekturka (najlepiej A4), materiały dodatkowe (np. flamastry, ołówki, kredki - wedle uznania uczestników, bez ograniczeń), nożyczki, klej

Warsztaty są bezpłatne!