GGM2

STOJĄC OBOK / warsztaty

PRZYPADKOWOŚCI NIE MA?

Przypadkowe – aczkolwiek przypadkowości nie ma – spotkanie czterech artystów, Jarosława Baucia, Jacka Sempolińskiego, Hermanna Nitscha oraz Kojiego Kamojiego w jednym miejscu…, fragment tekstu kuratorskiego prowadzi nas ku nieodpartej chęci zestawienia twórczości zebranych przez Andrzeja Zagrobelnego artystów. Pozornie incydentalne spotkanie czy też głęboki zamysł, otwierający przed nami spójny przekaz?

Przyjrzyjmy się tej decyzji. Stańmy się obserwatorami, poszukiwaczami, badaczami. Stańmy obok i sprawdźmy, co te niezwykłe cztery narracje łączy, co je rozróżnia. Być może właśnie ta różnorodność jest spoiwem? A co, gdy pozornie wspólny gest twórczy poprowadzi nas w cztery strony świata? Przyjrzymy się bardzo dokładnie wszystkim zebranym na wystawie dziełom sztuki. Skupimy się na kompozycji, teksturze, kolorystyce. Przeanalizujemy wybrane przez twórców formaty, materiały i media. Spróbujemy nazwać symbole, idee i zjawiska przywołane przez cztery osobowości. Wreszcie, zbadamy istotę głośno wybrzmiewającego pytania – czy to spotkanie to przypadek?

Data: 22.10.2020 (czwartek), godz. 17.00-20.00
Miejsce: GGM2, ul. Powroźnicza 13/15
Koszt: 30 zł
Prowadzenie: Agnieszka Baaske
Zapisy: abaaske@ggm.gda.pl
Liczba miejsc ograniczona.
W trakcie warsztatów będą obowiązywać zasady reżimu sanitarnego (tj. noszenie maseczek, zachowanie dystansu dwumetrowego pomiędzy uczestnikami).

_____________________________________________________________________________________________

LABIRYNT MIEJSC

Jesteśmy sami, pozostawieni sobie. Niepowtarzalni tylko pozornie – zbiorowość siedmiu miliardów ludzi w żaden sposób nas nie wyróżnia (…). Stajemy obok, chcemy patrzeć w siebie, a im głębiej w siebie spoglądamy … no właśnie, co dostrzeżemy?

Wystawa stanie się dla nas punktem wyjścia do stworzenia swoistego wewnętrznego labiryntu. Rozeznania miejsc i zdarzeń. Naszych miejsc, naszych zdarzeń. Nas. Będzie próbą poznania osobistej struktury wewnętrznej. Podążając za tezą kuratorską, nieustające dookreślanie siebie prowadzi do szerszego oglądu zbiorowości, której przecież jesteśmy nieodłączną częścią. Zaczniemy więc od początku. Nazwiemy to, co nas charakteryzuje, wyróżnia i odróżnia. Zaznaczymy ważne dla nas obszary i cechy. Określimy ich zakresy, nadamy im odpowiednie kształty, kolory, faktury. Na koniec porównamy nasze labirynty, przyglądając się elementom wspólnym, ale i temu, co odmienne. Niech prowadzą nas piękno, prawda i równowaga!

Data: 29.10.2020 (czwartek), godz. 17.00-20.00
Miejsce: GGM2 ul. Powroźnicza 13/15
Koszt: 30 zł
Prowadzenie: Agnieszka Baaske
Zapisy: abaaske@ggm.gda.pl
Liczba miejsc ograniczona.
W trakcie warsztatów będą obowiązywać zasady reżimu sanitarnego (tj. noszenie maseczek, zachowanie dystansu dwumetrowego pomiędzy uczestnikami).