GGM2

Weź się odsuń - finisaż wystawy „Cała Polska”

22 sierpnia 2020 roku trójmiejska inicjatywa Gnojki przygotowała finisaż wystawy „Cała Polska” zorganizowanej przez Gdańską Galerię Miejską i BWA Wrocław. Z powodu panującej pandemii zorganizowany został dla jednej osoby. Została ona wyłoniona w trybie konkursowym za najlepszy projekt kombinezonu antywirusowego. Finisaż odbył się z zachowaniem bezpiecznego dystansu od galerii wynoszącego 79000 metrów.

Link do finisażu -> https://www.youtube.com/watch?v=SboMlWhgkhQ

GNOJKI
Skład: Anna Maria Sikorska, Grzegorz Kowalczuk, Zofia Martin, Krystian Grzywacz, Filip Gadula, Marta Pruszyńska, Ziemowit Czarnacki, Tomasz Zabłotny, Paulina Czerek, Olga Sosnowska, Ignacy Radtke

Gnojki (z włoskiego gnocchi) - kolektyw towarzysko artystyczny założony w 2016 roku w uzdrowisku (Sopot). Zajmuje się organizacją hybrydowych imprez taneczno-wystawowych w miejscach, które “były wcześniej tylko troszkę albo wcale”. Jak piszą o sobie również: “Jeden z członków prawdopodobnie jest potomkiem Piłsudskiego i kuzynem 16-tego stopnia każdego innego członka tego kolektywu. Starają się promować najmniejszych gigantów sztuk wizualnych i dźwiękowych.

***

Cała Polska. Wyprawa do źródeł sztuki. Nieinstytucjonalne przestrzenie sztuki w Polsce. Vol 2.
5.6-22.8.2020 Gdańska Galeria Miejska 2, ul. Powroźnicza 13/15
Kuratorka: Anna Mituś
Scenografia: Hubert Kielan