Mobile - warsztaty edukacyjne / CZERWIEC 2020

MOBILE / warsztaty rozwojowe dla dorosłych
do wystawy MOBILKI Mariusza Warasa

Ostatni czas pozwolił nam przyjrzeć się wszystkiemu z zupełnie innej perspektywy. Pomógł określić nasze priorytety i cele. Wytrąceni z codziennej rutyny, mogliśmy dostrzec to, co dla nas naprawdę najcenniejsze, czego nie pozwolimy już sobie stracić z pola widzenia. Co chcielibyśmy zapętlić w naszej świadomości i wprawić w wieczny ruch?
Podczas warsztatów dookreślimy te kwestie i zamienimy je na symbole graficzne. Zbudujemy osobiste mobile, które zawieszone we wnętrzu naszego domu będzie jednocześnie niezwykłą, ruchomą rzeźbą oraz kompozycją z najważniejszego.
Inspiracją dla naszych działań będą prace Mariusza Warasa, zgromadzone na wystawie MOBILKI. Obiekty artysty są jednocześnie zabawkami wśród znaczeń i symboli, a wprawiający je w ruch odbiorca staje się uczestnikiem małych scen rodzajowych. W zabawie mieszają się konteksty i role, wahadłowy ruch zmienia odbiorcę w uczestnika lub sprawcę, na chwilę angażuje go w równoległą dramaturgię dzieła.

17.06.2020 / ŚRODA / 17:00 - 19:00
GGGG, Szeroka 34/35-37
Prowadząca: Agnieszka Baaske
Koszt: 30 zł
ZAPISY: abaaske@ggm.gda.pl
Liczba miejsc ograniczona.

--
MOBILE / warsztaty edukacyjne dla dzieci
do wystawy MOBILKI Mariusza Warasa

Co jest ważne? Tym razem zapytamy o to najmłodszych, bo to oni zawsze wiedzą najlepiej.
Podczas warsztatów stworzymy wspólnie lekkie mobile do pokoju dziecięcego. Elementy wprawione przez nas w niemal nieustanny ruch, nie będą jednak przypadkowe. Nasze mobile stanowić będzie ruchomą rzeźbę, ale przede wszystkim kompozycję z istotnych dla naszych dzieci kwestii. Ważnostki te najpierw sobie poopowiadamy, a następnie zamienimy na tekturowe figury, które zawirują w przestrzeni. Dla zabawy i żeby nie tracić z oczu tego, co naprawdę istotne.
Inspiracją dla naszych działań będą prace Mariusza Warasa, zgromadzone na wystawie MOBILKI. Wybrane przez artystę sytuacje, przełożone zostały na język graficzny i uzupełnione w prostą mechanikę. Pozorne na pierwszy rzut oka zabawki zapraszają do niezobowiązującej interakcji, by chwilę później ukazać wielość ważnych symboli i uniwersalnych refleksji.

18.06.2020 / CZWARTEK / 17:00 - 19:00
GGGG, Szeroka 34/35-37
Prowadząca: Agnieszka Baaske
Bezpłatne.
ZAPISY: abaaske@ggm.gda.pl
Liczba miejsc ograniczona.