Kolonia Artystów cz.2: Archiwum 2011-2019 #CałaPolska

W ramach wystawy „Cała Polska” online, w sobotę (25.04) o godz. 11 zapraszamy na film → Kolonia Artystów cz. 2: Archiwum 2011-2019. Premiera na kanale YouTube Gdańskiej Galerii Miejskiej pod linkiem → https://youtu.be/vqiXROqsYfM.

Dzięki uprzejmości Kolonii Artystów, w naszym cyklu Cała Polska online niezwykła gratka nie tylko dla historyków sztuki i obserwatorów kultury określanej jako niezależna. Kolonia Artystów była kolejnym gdańskim nowym otwarciem. Budując na bogatej tradycji inicjatyw tworzonych na żyznych gruzach mitu polskiej transformacji, Stoczni Gdańskiej, na progu nowego milenium ujawniała nowy impuls i nowe spojrzenie kolejnej generacji artystów na polską rzeczywistość.

2011-2019
Od roku 2011 Fundacja Kolonia Artystów stacjonuje w dzielnicy Wrzeszcz i pełni niezwykle istotną funkcję kulturotwórczą – zarówno dla rozwoju sztuki współczesnej, jak i w procesie upowszechniania i popularyzowania sztuki. We współtworzenie Kolonii angażują się rozmaite osobowości trójmiejskiego świata sztuki, artyści, muzycy, kolektywy.
Fundacja prowadzi Galerię sztuki współczesnej, przestrzeń koncertową, kawiarnię z czytelnią oraz pracownie artystyczne z programem rezydencyjnym dla artystów z trójmiasta oraz z Europy.
Kolonia prezentuje autorskie wystawy, pokazy wideo, koncerty niszowych gatunków muzycznych.
Prezentowane archiwum obejmuje nagrania z lat 2011 – 2019, projekty: Open, Mieszkańcy, Wieszajmy artystów każdego dnia, Open Source Art Festiwal.