ArtHAUL Maryny Tomaszewskiej

Zapraszamy do udziału w wideotransmisji Maryny Tomaszewskiej ArtHAUL, która odbędzie się w ramach OPEN CALL: #uspokójsię. Link do wydarzenia: https://www.youtube.com/watch?v=PpfX7IB7o74

Kolekcjonowanie dzieł sztuki na przestrzeni ostatnich trzydziestu lat bardzo się zdemokratyzowało. Chociaż jeszcze dekadę temu, kiedy ukazał się pierwszy "Przewodnik kolekcjonera sztuki najnowszej" Piotra Bazylko i Krzysztofa Masiewicza nikt nie przypuszczał, że indywidualne zbieranie sztuki odniesie w Polsce jakikolwiek sukces. A jednak kolekcjonerzy są wśród nas! Sztukę kupują od rówieśników, wymieniają na inne rzeczy, a czasem dostają w prezencie. Kolekcjonerzy sztuki są coraz liczniejsi w naszym, niezbyt przecież mieszczańskim społeczeństwie. Dzięki ich potrzebie otaczania się pracami artystów powstało wiele ciekawych osobistych zbiorów, dających wyraz naszym upodobaniom, bolączkom i poczuciu humoru.

W ramach wirtualnej wystawy "Cała Polska" rozpoczynamy cykl prywatnych wernisaży zainicjowanych przez Wolne Pokoje, Gdańska Galeria Miejska i BWA Wrocław. Po części swojej prywatnej kolekcji sztuki wzorem popularnych “shopping hauli” oprowadzi was Maryna Tomaszewska, artystka wizualna; wykładowczyni Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, kuratorka galerii Spokojna, redaktorka naczelna i wydawczyni art-zina Periodyk Najgorszy, autorka projektu Kuratorzy. Od dzisiaj także vlogerka.
#całapolska #uspokójsię