GGM1

Do 3x Sztuka / warsztaty rozwojowe dla dorosłych

DO 3X SZTUKA - zapraszamy na warsztaty rozwojowe dla dorosłych, tym razem nawiązujące do wystawy: Idź Na Całość!

Data: 26 lutego (środa), godz. 17:00–19:00
Prowadzenie: Agnieszka Baaske
Zapisy: abaaske@ggm.gda.pl
Opłata: 30 zł

„W nadmiarze możliwości wirują obietnice ze świata marzeń i tylko od Ciebie zależy, czy uda Ci się ich dosięgnąć.”

Warsztaty rozwojowe poświęcone będą tematyce marzeń, którym pozwolimy wypłynąć na prawdziwie szerokie wody. Spróbujemy określić mechanizmy, kierujące naszymi pragnieniami i odważnie wykorzystać je do budowy planu realizacji zamierzeń. Za każdym marzeniem stoi przecież potrzeba. A potrzeba to motyw, który powoduje mobilizację do podjęcia działań przybliżających osiągnięcie celu.

Zgodnie z założeniami wystawy „Idź na całość”, pobujamy w obłokach w przestrzeni pełnej złudnego blichtru i sztucznego przepychu. W tej bezkresnej podróży damy sobie czas, by z rozmachem rozpostrzec opowieści o swoich tęsknotach. Przyjrzymy się ich wszelkim obliczom. Uchwycimy je i nazwiemy. Wybierzemy najważniejsze.

Przyjdzie jednak moment zejścia na ląd rzeczywistości, kiedy dojdzie do konfrontacji z realnymi możliwościami. Czy naprawdę wystarczy stale myśleć o marzeniach, by ich dosięgnąć? A może marzenia mają swoją rację bytu tylko wtedy, gdy są niespełnione? Dobrze jest przecież MIEĆ marzenia.
Sprawdźmy to!

DLACZEGO WARTO?
Sztuka, w szczególności współczesna, wymaga pojmowania metaforycznego. Dzięki warsztatom rozwojowym i wzbudzonej podczas nich refleksji, mamy nadzieję rozszerzenia i wzmocnienia wśród uczestników doświadczeń związanych z obcowaniem ze sztuką współczesną. Naszym celem będzie również praktyczne kształtowanie wrażliwości w odbiorze dzieł sztuki oraz ich analiza i interpretacja pod kątem wychwytywania i odczytywania znaczeń ważnych dla odbiorcy. Dzięki pracy warsztatowej uczestnicy nie tylko będą mieli okazję rozwinąć swoje kompetencje w relacjach ze sztuką, ale też doświadczyć autentycznej interakcji z nią.

fot. Rafał Mroziński / Trochę Fajny Fotograf