4G

TKACTWO

Wątek i osnowa. Duet absolutny. Jedno bez drugiego nie ma racji bytu. Tak powstaje tkanina. Nasza wielowątkowa opowieść. Misterny zapis dziesiątek powtarzalnych ruchów naszych dłoni. Splot płócienny, uważany jest za jeden z najmocniejszych nie bez powodu. Jego treść pełna jest przeplatających się osobistych wątków. Stwórzmy tkaninę z pomocą małego krosna. Tym razem przewrotnie używając papieru, na którym zapiszemy najważniejsze dla nas słowa, zdania, być może całe opowieści?

TWÓJ WĄTEK, MOJA OSNOWA
01.02.2020 / SOBOTA / 10:00 – 13:00
Pracownia, ul. Szeroka 34/35 - 37
(wejście od strony ul. Grobla I)
Prowadzenie : Agnieszka Baaske

--
Technika znana od starożytności. Powróciła i stała się 'must have' wnętrzarskich dekoracji. Do wiązania splotów nie są potrzebne specjalistyczne narzędzia, a jedynie nasze dłonie. Oraz chęci i czas. Swobodne i twórcze używanie techniki makramy wymaga znajomości podstawowych splotów i ich łączenia. W pierwszej części warsztatu zajmujemy się nauką, rozmową, wymianą myśli i doświadczeń, poznamy makramę i siebie nawzajem. Nasze sploty zawiesimy na smukłych patykach z morza - o delikatnym zapachu i charakterystycznym szarobeżowym kolorze. Splatać będziemy bez opierania się na gotowych wzorach lub schematach. Przede wszystkim przyjemność i kreacji. To zdecydowanie będzie twórczy relaks z muzyką w tle.

MAKRAMA
16.02.2020 / NIEDZIELA / 10:00 – 13:00
Pracownia, ul. Szeroka 34/35 - 37
(wejście od strony ul. Grobla I)
Prowadzenie : Ewa Rutynowska

--
Tkactwo to jedno z najstarszych rzemiosł na świecie. Wystarczą tylko dwa elementy : pionowa osnowa i poziomy wątek - razem tworzą aż materię. Jedno bez drugiego nie ma racji bytu. Tak powstaje tkanina, a ta jest najpowszechniejszą bazą wszelkich tekstyliów. Misternym zapisem tysięcy powtarzalnych ruchów. Splot płócienny, który ze względu na największą ilość miejsc krzyżowania się osnowy i wątku, uważany jest za jeden z najmocniejszych. Stwórzmy osobistą tkaninę z pomocą małego krosna. Pociągnijmy swoje wątki i posnujmy swoją opowieść.

NIE TRAĆ WĄTKU
19.02.2020 / ŚRODA / 17:00 - 19:00
Pracownia, ul. Szeroka 34/35 - 37
(wejście od strony ul. Grobla I)
Prowadzenie : Agnieszka Baaske

--
Opłata za każde zajęcia: 30,00 zł
Zapisy tylko drogą mailową : abaaske@ggm.gda.pl
Liczba miejsc ograniczona.