DChiG

ZIELARZ

Któż z nas nie marzył o zrobieniu prawdziwego zielnika? Z właściwie zasuszonymi roślinami, wyczerpującymi opisami, a nawet szkicami.
Lipiec to najpiękniejszy czas, by spełnić to marzenie.
Sięgniemy do otaczającej nas roślinności. Zbierzemy rośliny z ich naturalnych stanowisk i stworzymy klasyczne herbarium w specjalnych notesach. Wspólnie opiszemy poszczególne gatunki oraz ich właściwości i zastosowanie. Porozmawiamy o genezie, rozwoju fachu zielarskiego. O tym, jak dziś wygląda to rzemiosło.
Bo wygląda i to przepięknie!

HERBARIUM
13.07.2019 / SOBOTA / 10:00 - 13:00
DChiG, Sieroca 6 / ogród
( w przypadku niepogody zapraszamy do 4G, Szeroka 34/35-37 );
Prowadzenie : Natalia Dąbrowska, zielarka znawczyni flory i jej właściwości.


Kręcimy się wokół słońca. To ono dyktuje nam dni, czasami ono determinuje nasze plany czy samopoczucie. Tęsknimy za nim przez większość roku, a gdy już jest - poddajemy się gorącym promieniom. Zapisane na naszej skórze spotkania ze słońcem chcielibyśmy zachować jak najdłużej. Dlatego wspólnie sporządzimy aromatyczne masło utrwalające opaleniznę.
Ale to nie wszystko - równolegle zaangażujemy promienie słoneczne do utrwalenia obrazu wybranej rośliny metodą cyjanotypii. Pod fachowym okiem Agnieszki Piaseckiej wykorzystamy światłoczułość do naszych niecnych czyt. pięknych celów!

PUŁAPKA NA SŁOŃCE
14.07.2019 / NIEDZIELA / 10:00 - 13:00
DChiG, Sieroca 6 / ogród
( w przypadku niepogody zapraszamy do 4G, Szeroka 34/35-37 );
Prowadzenie : Natalia Dąbrowska, zielarka znawczyni flory i jej właściwości oraz Agnieszka Piasecka, artystka, fotografka.


Opłata : 20,00 zł
Zapisy : abaaske@ggm.gda.pl
Liczba miejsc ograniczona.