GGM2

Warsztaty malarskie dla młodzieży z Katarzyną Swinarską NIEWINNE KOLONIE

Miejsce: Gdańska Galeria Miejska 2, ul. Powroźnicza 13/15
Spotkanie:
11 kwietnia (czwartek), godz. 11.00

KOLOR PRAGNIENIA - DRUGA CZĘŚĆ WARSZTATÓW DEDYKOWANA MŁODZIEŻY

Gdańska Galeria Miejska zaprasza 11 kwietnia o godz. 11.00 na drugą odsłonę spotkania Kolor pragnienia - bezpłatne warsztaty malarskie dla młodzieży towarzyszące wystawie "Niewinne kolonie".

Warsztaty poprowadzi autorka prac, Katarzyna Swinarska. Będzie to niezwykła okazja by przyjrzeć się działaniom artystki oraz poznać źródła jej inspiracji. Odkryj w sobie twórcę, poprzez poszukiwanie nowych środków wyrazu w jej obecności i przy jej pomocy.
Serdecznie zapraszamy

ZAPISY NA WARSZTATY:
Grażyna Tomaszewska-Sobko
gtomaszewska@ggm.gda.pl
+48 665 770 551


“Kiedy ktoś pyta mnie o zawód, odpowiadam, że jestem artystką. Więc natychmiast następuje pytanie, co konkretnie robię. Jeśli odpowiadam, że maluję obrazy, mój rozmówca najczęściej od razu się tłumaczy, że nie potrafi malować - absolutnie! - po prostu dwie lewe ręce… To ciekawe, bo przecież ja nie tłumaczę lekarzowi, że nie znam się na laryngologii. A więc wydaje się, że malarz to i mniej i więcej niż zawód. Skoro mój rozmówca usprawiedliwia się, że nie potrafi malować, to najwyraźniej uważa, że powinien, albo może bardzo tego pragnie? Może ktoś kiedyś poddał jego próby bezlitosnej krytyce i w ten sposób na zawsze zablokował jego swobodę twórczą? Czy malowanie obrazów wymaga szczególnych zdolności manualnych? Osobiście uważam, że nie wymaga żadnych zdolności, tylko chęci i kontaktu ze swoją świadomością i emocjami. Wszystkie wspaniałe osoby, które mają ochotę zastanowić się nad tym, czy określony kolor wyraża pewne uczucia; oraz te które odważą się eksperymentować z plamą i linią, serdecznie zapraszam na warsztaty malarskie Kolor pragnienia.”

Katarzyna Swinarska