Wydarzenia

Zbieramy materiały do Festiwalu Grassomania 10

Dziesiąta edycja festiwalu Grassomania odbywa się pod hasłem Z oranżadą w proszku na językach. W tym roku tematem przewodnim jest doświadczanie miasta poprzez zmysły. To właśnie smak, woń i dotyk syczącej oranżady w proszku na języku przenosił Grassa i jego literackich bohaterów do magicznego świata dzieciństwa, przywołując bezcenne wspomnienia.

Pierwsze spotkanie z tegoroczną Grassomanią odbyło się 6 maja. Razem z wykładowcami i studentami Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej oraz ich gośćmi specjalnymi w ramach projektu Jane's Walk wspólnie spacerowaliśmy po Śródmieściu Gdańska odnajdując kolejne miejsca, które twórczo pobudzają nasze zmysły.
Uczestników spaceru zaprosiliśmy do (inter)aktywnego uczestnictwa w odkrywaniu i doświadczaniu przestrzeni Gdańska. Otrzymali oni m.in. specjalne notatniki i ołówki do utrwalenia swoich impresji.

Zachęcamy Was do włączenia się w tegoroczną Grassomanię. Do końca maja br w Gdańskiej Galerii Güntera Grassa (od wtorku do niedzieli od 12.00 do 19.00) czekają na Was specjalne notesy, które poprowadzą Was trasą naszego spaceru, gdzięki znajdującej się w nich mapce.

Tych Was, którzy będą chcieli się podzielić swoimi wrażeniami ze spacerów w postaci zdjęć, filmików, rysunków oraz komentarzy wszelkiego rodzaju, zapraszamy przez cały maj do przesyłania materiałów na adres: bankinspracji@ggm.gda.pl
Wybrane propozycje zostaną zamieszczone na naszej stronie internetowej i posłużą jako inspiracje dla artystów, którzy wezmą udział w odsłonie głównej Grassomanii.

Finałowe wydarzenie GRASSOMANII odbędzie się 2 września!