4G

Finisaż Bestiarium

SKIN AMNESIA – performans o (nie)pamięci skóry
Miejsce:
Gdańska Galeria Güntera Grassa, ul. Szeroka 37
Finisaż: 06.05.2018, niedziela godz. 18.30
Artyści: Jørgen Callesen jako Miss Fish: performer oraz Carlo Størup jako Carla z Hells7ed: dźwięk, performer
Zdjęcia: Ole V. Wagner

Wystawa: 16.02. - 06.05.2018
Artyści: Basia Bańda, Czekalska + Golec, Wojciech Doroszuk, Zofia Gramz, Günter Grass, Irena Kalicka, Katarzyna Kozyra, Art Spiegelman, Rafał Wilk
Kuratorki:
Anna Ciabach, Marta Wróblewska
wstęp wolny

Skin Amnesia jest performansem podejmującym tematykę wspomnień, doświadczeń zmysłowych oraz obecności ciała w nieznanym otoczeniu. Performans jest częścią długofalowego projektu, odbywającego się w różnych odsłonach i lokalizacjach, mapujących traumę opuszczania własnej skóry, aby stać się czymś nowym. Czy skóra posiada wspomnienia? Co się z nią staje, jeśli zostawimy ją za sobą?

Od 2007 roku Jørgen Callesen i Carlo Størup tworzą wspólne instalacje, projekty dźwiękowe i performanse występując na festiwalach muzycznych, w galeriach sztuki i biorąc udział w wydarzeniach queerowych.  Miss Fish ma na swoim koncie liczne akcje, performanse, wykłady i instalacje artystyczne, mające na celu zadawanie istotnych pytań o ewoluujące normy i estetykę związaną z zagadnieniami płci i tożsamości. Swoje działania prezentuje w rozmaitych formach i miejscach od akademii artystycznych, poprzez galerie, festiwale teatralne, wywiady telewizyjne, koncerty muzyki elektronicznej, sety DJskie, interwencje w przestrzeni publicznej, itp. Carlo Størup jest performerem, malarzem i kompozytorem. Carla – znana jako Prafix Aztech pracuje z zaawansowanymi algorytmami matematycznymi i strukturami danych, wytwarzając wielopoziomowe kompozycje i krajobrazy dźwiękowe.  

http://jorgencallesen.dk
https://soundcloud.com/carlafrahelles7ed


Jørgen Callesen  (ur. 17.10.1966, Dania)
http://www.jorgencallesen.dk/
Zajmuje się cyfrowymi mediami i performansem od ponad 20 lat. W ramach swojej działalności zawodowej zrealizował szereg wystąpień, wykładów oraz instalacji artystycznych, angażujących cyfrowe, interaktywne i generatywne media. Często nadaje swoim działaniom perspektywę queerową, która ma na celu zadawanie istotnych pytań dotyczących norm i estetyk związanych z płcią, tożsamością i cielesnością.
Zarówno w karierze solowej, jak i w projektach grupowych, podkreśla fizyczność swoich działań, kreując mocno angażujące postacie. Studiował lalkarstwo na Ernst Busch Academy of Dramatic Art w Berlinie, oraz na Kitt Johnson, Open Training w Kopenhadze. Mieszka i pracuje w Kopenhadze, prowadząc przestrzeń działań performatywnych, Warehouse9, założoną w 2007 roku.

Carlo Størup (ur. 17.01.1983, Dania)
https://soundcloud.com/prafix-aztech
Jest kompozytorem dźwięku, tworzy muzykę elektroniczną z zastosowaniem narzędzi matematycznych. Ukończywszy studia w duńskim National Center of Electronic Music (DIEM) oraz na Royal Academy of Music w Aarhus w 2007, pracuje jako niezależny artysta. Jego kompozycje dźwiękowe są z jednej strony eksperymentalną analizą struktur i koncepcji wypływających z nauk przyrodniczych i filozofii, z drugiej zaś nawiązują do tradycji romantycznej muzyki klasycznej. Produkuje i publikuje utwory muzyczne od 2004 roku, współpracując z Miss Fish od 2007 roku przy festiwalach muzyki elektronicznej, performensach i instalacjach artystycznych (m.in. Nordberg Festival 2008 w Szwecji, Transit Station 2010 na Royal Academy of Fine Art w Kopenhadze, Forfatterskabet, Gyldendal, Roskilde Festival 2013, The Mad House w Helsinkach, 2016).
Carlo Størup zrealizował wiele projektów interaktywnych  jako performer, projektant kostiumów i artysta wizualny. Jego działania angażują dźwięk, performens, instalacje, live painting, poruszając wątki nieznanego, kondycji ludzkiej, pamięci i zapominania.

WAREHOUSE9.DK - live art venue


Wydarzenie realizowane w ramach projektu The People’s Smart Sculpture finansowanego ze środków programu EU – Kreatywna Europa. www.smartsculpture.eu

eu_logo  Dodatkowy katalog plików: logo/ps2_full.jpg