GGM2

Oprowadzanie kuratorskie z Jaro Vargą

Miejsce: Gdańska Galeria Miejska 2, ul. Powroźnicza 13/15
Oprowadzanie: 21.01, niedziela godz. 16.00
Wystawa: Jak tak dalej pójdzie wchłonę cały wszechświat
Artyści: Anca Benera & Arnold Estefan, Alicja Bielawska, Viktor Frešo, Matej Gavula, Markus Hanakam & Roswitha Schuller, Jaroslav Kyša, Kama Sokolnicka, Hilla Toony Navok, Anna Witkowska & Adam Witkowski
Kuratorzy: Jaro Varga, Piotr Stasiowski

Serdecznie zapraszamy w niedzielę, 21 stycznia o godzinie 16.00 na oprowadzanie kuratorskie Jaro Vargi po wystawie Jak tak dalej pójdzie wchłonę cały wszechświat w GGM2.  W trakcie oprowadzania kurator przybliży sylwetki prezentujących na wystawie prace artystów i opowie o koncepcji samej ekspozycji.


Jaro Varga (ur. 1982, Trebišov, Słowacja)
Artysta sztuk wizualnych i kurator mieszkający w Pradze. Tytuł magistra i doktorat uzyskał w Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Bratysławie. Przebywał na stypendiach studenckich na ASP w Wiedniu, ASP we Wrocławiu i w Slippery Rock University w Pensylwanii. Brał udział w wielu indywidualnych i grupowych wystawach, m.in. „When Artists Speak Truth” w The 8th Floor Gallery w Nowym Jorku (2016), Bucharest Biennale 7 (2016), „In Someone’s Rlse Dream” w SODA Gallery w Bratysławie (2017), „Missing Something and Itself Missing” w Ivan Gallery w Bukareszcie. Współpracował z Museums Quartier 21 w Wiedniu, galerią Futura w Pradze, Heppen Transfer w Warszawie, AIR Krems w Berlinie, Triangle Art Association w Nowym Jorku, Narodowym Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Współczesnej w Soul. W latach 2008 i 2010 był finalistą Nagrody Oskára Čepana. W 2015 zdobył nagrodę Fundacji Tatra Bank, a w 2017 roku nagrodę NOVUM dla sztuki współczesnej.