4G

Jerry Hendershot - spotkanie

Miejsce: Pracownia Artystyczna GGM, ul. Grobla I 1/2 (w budynku Gdańskiej Galerii Güntera Grassa)
Spotkanie: 30.11.2017, czwartek godz. 17.00
Uczestnicy: Jerry Hendershot
Koordynacja: Grażyna Tomaszewska-Sobko
wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy do Pracowni Artystycznej GGM na prezentację multimedialną i wykład Jerrego Hendershota. Wykład jest wydarzeniem towarzyszącym Międzynarodowej Konferencji Ceramiki pt. NA NOWO – kierunki rozwoju współczesnej ceramiki artystycznej.


Jerry Hendershot
Artysta ceramik, absolwent Boise State University w Idaho, USA. Prowadzi Tuscarora Pottery School w Newadzie jest wykładowcą w Timberline High School w Bois, członek BOSCO Open Studios. Współpracuje między innymi z Foothills School Of Arts And Sciences i Boise State University. W tym roku Idaho Arts Education Association przyznała mu miano Idaho Art Teacher of the Year. Wielokrotnie prowadził programy ceramiczne w Uczelniach Artystycznych w Stanach Zjednoczonych i Europie. Współpracuje z wieloma galeriami zachodniej części Stanów Zjednoczonych. W swojej twórczości stosuje mieszane techniki oraz unikalny sposób fakturowania powierzchni prac toczonych na kole. Naturalna faktura, którą dekoruje wykonywane przez siebie rzeźby i ceramiczne formy niefunkcjonalne, bazuje na krajobrazie Wielkiej Kotliny w stanach Nevada i Idaho. Często zaczyna proces tworzenia na kole, ale ostatnie elementy formuje ręcznie. Do uzyskania zaskakujących efektów wykorzystuje przedmioty codziennego użytku jak linijka czy szczotka. Jerry Hendershot mieszka w Boise, z żoną Dorotą i dwójką dzieci Mikołajem i Bianką.

W Gdańsku w ramach Konferencji NA NOWO Kierunki rozwoju współczesnej ceramiki artystycznej, przeprowadzi szereg wykładów o sztuce ceramiki w Stanach Zjednoczonych. Oraz warsztaty pracy na kole garncarskim i alternatywnych metod szkliwienia ceramiki.