GGM2

NOT.FOT. Notatnik fotograficzny Władysława Hasiora Vol. 3 - spotkanie

Spotkanie w ramach finisażu 'Metoda' Wystawy wg Projektu Pauliny Ołowskiej

Miejsce:
Gdańska Galeria Miejska 2, ul. Powroźnicza 13/15
Spotkanie: 29.10.2017, godz. 18.00
Uczestnicy: Kola Śliwińska, Joanna Trznadel
Koordynacja: Patrycja Ryłko

Magazyn „NOT.FOT.” to publikacja dedykowana wyjątkowemu dziełu z kolekcji Muzeum Tatrzańskiego – Notatnikowi fotograficznemu Władysława Hasiora. To niezwykłe archiwum wizualne składa się z 20 tysięcy przezroczy, wykonanych na przestrzeni niemal 30 lat i usystematyzowanych przez artystę w cyklach tematycznych. To unikalny w tej skali, wyrazisty dokument polskiej kultury wizualnej ostatniej ćwierci XX wieku, a jednocześnie pasjonujący, fotograficzny szkicownik sławnego artysty, który służył mu również za narzędzie do pracy popularyzatorskiej i edukacyjnej.

W spotkaniu w Gdańskiej Galerii Miejskiej wezmą udział Kola  Śliwińska oraz Joanna Trznadel – koordynatorki projektu publikacji „NOT.FOT.”. Goście opowiedzą o „Notatniku Fotograficznym” Hasiora i jego archiwum w Muzeum Tatrzańskim, a także o pracy nad magazynem „NOT.FOT.” i dalszych planach wydawniczych. Na spotkaniu zaprezentowany zostanie również film – pokaz slajdów z „Kina” Władysława Hasiora wraz z autentycznym nagraniem opowieści Mistrza.


Joanna Trznadel
Absolwent historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim, studiów licencjackich z kulturoznawstwa na Akademii Górniczo Hutniczej, a także ochrony dóbr kultury na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II. W Muzeum Tatrzańskim zajmuje się organizacją i aranżacją wystaw czasowych, w szczególności w Galerii Władysława Hasiora. Ponadto koordynuje publikację magazynu „NOT.FOT.”. Od 2016 roku koordynuje działania Międzynarodowego Związku Muzeów Górskich (IMMA, czyli International Mountain Museum Alliance).

Kola Śliwińska
Od 2010 związana ze stowarzyszeniem Volans. Badaniami nad dorobkiem Władysława Hasiora zajmuje się od 2012 we współpracy z Muzeum Tatrzańskim. Koordynatorka projektu Mycorial Theatre Pauliny Ołowskiej we współpracy z włosko-brytyjską fundacją Fiorucci Art Trust. Współorganizatorka projektu Konferencji tatrzańskiej wokół twórczości Władysława Hasiora. Kuratorka szeregu wystaw, m.in. wystawy Voodoo Africa grupy Luxus w Pamoja Księgarnia/Wystawa w Krakowie oraz wystawy Kobiety ze zwierzętami na tle roślin na zamku Książ we współpracy z BWA Wałbrzych. Autorka wizyty studyjnej poświęconej grupie Luxus. Kuratorka międzynarodowego programu rezydencyjnego na łodzi (Kraków – Orlean). Brała udział w performansie Pauliny Ołowskiej pt. The Mother An Unsavoury Play in Two Acts and an Epilogue w Tate Modern w Londynie. Obecnie związana z Instytutem Kultury Polskiej w Londynie oraz galerią l'etrangere.


Spotkanie odbywa się w ramach projektu Skala Beauforta