Wydarzenia

Narracje #9 otwarty nabór projektów edukacyjnych

Instytut Kultury Miejskiej i Gdańska Galeria Miejska wraz z kuratorką 9. edycji festiwalu NARRACJE Anną Czaban zapraszają do składania propozycji projektów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, które towarzyszyć będą tegorocznej edycji festiwalu zatytułowanej Poza Sezonem odbywającej się w Brzeźnie.

Nadmorska dzielnica Brzeźno jest miejscem nie tylko wyjątkowym, ale i bardzo różnorodnym. Nierozerwalnie związane z plażą, morzem, turystami, smażoną rybą i ciepłym latem Brzeźno ma też inne, mniej znane i nieco spokojniejsze oblicze, gdy ucichnie wakacyjny gwar poza sezonem. W związku z tym organizatorzy zachęcają do składania projektów, które oparte będą na eksploracji, chodzeniu, zaglądaniu, znajdowaniu i odkrywaniu tego niezwykłego miejsca.

Koncepcja kuratorska Poza Sezonem koncentruje się na niegdyś uzdrowiskowym charakterze dzielnicy Brzeźno i jego późniejszych przekształceniach, które widoczne są szczególnie w architekturze i infrastrukturze turystycznej. - Podwójne przesunięcie czasowe – to, zachodzące na przestrzeni dziesiątek lat, podczas których Brzeźno utraciło aurę nowoczesnego kurortu oraz przejście poza sezon letni – pozwoli spojrzeć na najciekawsze dzielnicowe historie z innej strony i odsłonić to, co zazwyczaj niewidoczne w letnim zgiełku – mówi kuratorka 9. edycji NARRACJI, Anna Czaban.

NARRACJE zawsze opowiadają historię. Przy tworzeniu koncepcji edukacyjnych należałoby położyć nacisk na opowieść jaką na kanwie koncepcji kuratorskiej oraz samej dzielnicy można stworzyć. Pamiętając o tym, że charakter dzielnicy tworzą głównie jego mieszkańcy  i warto ich włączyć w tę opowieść. Zachęcamy do przesyłania zgłoszeń zarówno na warsztaty artystyczne, jak i zorganizowane spacery z animacjami skierowane do dzieci i młodzieży.

Artystyczne instalacje i interwencje pokażą 17 i 18 listopada Brzeźno Poza sezonem.
Zgłoszenia należy przesłać na adres: mcyunczyk@ggm.gda.pl do 20.10.2017.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 23.10.2017 r.

W zgłoszeniach prosimy zamieścić:
- opis projektu (max ½ strony)
- szacowany budżet (wraz z wynagrodzeniem)
- kontakt telefoniczny oraz e-mailowy.