4G

Polowanie na przedmioty - warsztaty dla dzieci

Miejsce: Pracowania Artystyczna GGM, ul. Grobla I 1/2 (w budynku Gdańskiej Galerii Güntera Grassa)
Termin:
 niedziela 25.06, godz. 12.00-14.00
Uczestnicy: dzieci w wieku 7-11 lat, młodsze dzieci zapraszamy z opiekunami
Prowadząca: Marta Karalus
Zapisy: mkaralus@ggm.gda.pl lub pod nr tel. 530 788 877
udział w warsztatach jest bezpłatny, decyduje kolejność zgłoszeń

Zakończenie roku szkolnego uczcimy warsztatami dedykowanymi nowo otwartej wystawie o młodzieńczych latach Güntera Grassa - Don't fence me in. Tak tak, nawet nobliści kiedyś studiowali i musieli chodzić do szkoły. Zapewne też świętowali zakończenie roku szkolnego. Günter Grass na przykład, spędzał czas wakacji na podróżach autostopem do Włoch czy Francji.

Na warsztatach będziemy mieli okazję zapoznać się z jego wczesną twórczością literacką, graficzną, malarską – bo był to artysta wielu talentów. Starał się patrzeć na świat przewrotnie, szukając nowego, nieszablonowego punktu widzenia. Również my, podążając za noblistą będziemy próbować sił w różnych technikach. Może jedna z nich stanie się waszą ulubioną? Przy okazji dowiemy się, dlaczego młody Günter zjadł mydło. Nasze próby literacko – plastyczne zamkniemy w formie książkowej – która powędruje z wami na wakacje. Na koniec czeka nas mała pożegnalna niespodzianka. Do zobaczenia.


Warsztaty są realizowane w ramach nowego cyklu edukacyjnego Gdańskiej Galerii Miejskiej: Sztorm Sztuk. Chcielibyśmy pokazać sztukę w sposób radosny, absurdalny i przekorny. Na warsztatach będziemy eksperymentować, zadawać pytania, budować, burzyć, używać pięciu i więcej zmysłów, stawać się na chwilę artystami. Będziemy się uczyć od nich i od siebie nawzajem. Stworzymy przestrzeń do beztroskiej nauki i wnikliwej zabawy . Będziemy czerpać ze sztuki współczesnej z jej otwartością na wszelkie formy ekspresji i nieograniczoną pojemnością. Warsztaty odbywać się będą w dwie wybrane niedziele miesiąca.