Wydarzenia

Spotkanie i Warsztaty na Sierocej

Zapraszamy ponownie do przestrzeni budynku dawnego Sierocińca, a już niebawem Domu Chodowieckiego i Grassa.
21 grudnia 2016
Warsztaty z Christophem Vogel, jednym z niemieckich twórców aplikacji mobilnej G: RASS!
zapisy: mwroblewska@ggm.gda.pl

Start: Gdańska Galeria Güntera Grassa, godz. 11.00
wspólne przejście kilku punktów aplikacji mobilnej G:RASS, a następnie udział w warsztatach w Domu Daniela Chodowieckiego i Güntera Grassa przy ul. Sierocej 6 (mieszkanie nr 13)

Christoph Vogel
mieszka i pracuje w Düsseldorfie. Studiuje na wyższej szkole mediów i informatyki w Düsseldorfie. Pracował przez 3 lata jako projektant 3D w laboratorium badawczym mediów i wizualizacji w zachodnich Niemczech (Mirevi – Düsseldorf). Obecnie tworzy projekty multimedialne i 3D jako artysta niezależny. Jest członkiem zespołu powołanego w Hochschule w Düsseldorfie w celu opracowania i wdrożenia aplikacji mobilnej na motywach z twórczości Güntera Grassa.


22 grudnia 2016. godz. 17.00
Museum of Broken Relationships / Muzeum Zerwanych Związków z Zagrzebia (Chorwacja): EMOCJONALNA KOLEKCJA –UNIWERSALNA KONEKSJA
Prezentacja: Ivana Družetić, szefowa kolekcji i wystaw
miejsce spotkania: Sieroca 6 (przyszły Dom Chodowieckiego i Grassa)

Muzeum Zerwanych Związków to rzeczywista i wirtualna przestrzeń publiczna wytworzona w celu zbierania i dzielenia się wzruszającymi historiami i symbolicznymi pamiątkami. To muzeum o Was, o nas, o miłości i stracie.

W czasach, gdy największa encyklopedia świata może być współtworzona przez każdego, muzea jutra powinny wychodzić poza ograniczenia instytucjonalne i ściany wystawiennicze, aby zachować swoją istotną funkcję – angażowania i włączania publiczności wznosząc się ponad rosnącymi podziałami klasowymi, społecznymi i kulturalnymi, które wydają się definiować nasz świat. Jak ukazać wagę przedmiotów osobistych i uniwersalnych emocji za pomocą wystaw, aktywności w sieci i międzynarodowych kolekcji, pielęgnujących głębokie emocje związane z doświadczeniami jednostki, społeczności i kultur?

Podczas spotkania przedstawimy historię tego niezwykłego muzeum, na które składają się przede wszystkim procesy tworzenia jego kolekcji oraz relacji z jego publicznością. Zaprezentujemy najciekawsze momenty związane z wystawami objazdowymi kolekcji muzeum, które gościły setki tysięcy zwiedzających z 48 miast na całym świecie.

Więcej o muzeum: https://brokenships.com/


PS2 logo eu_logo Dodatkowy katalog plików: logo/fwpn_rgb.png