Warsztaty mikołajkowe

Termin: 03 - 04.12, godz. 12.00 - 14.00
Miejsce: Pracownia Artystyczna GGM w Gdańskiej Galerii Güntera Grassa, ul. Szeroka 34/35-37
Prowadzenie: Jose Alvarez aka Joe Lemat, Kolektyw Twórczy MAMYWENE
Zapisy: atatarczuk@ggm.gda.pl

Warsztaty tworzenia kartek przy użyciu techniki kolażu oraz POP-UP
3 grudnia 2016, SOBOTA, godz. 12.00-14.00
Prowadzący: Jose Alvarez aka Joe Lemat

Nie kupuj kartek na święta, zrób je sam! Korzystając z techniki kolażu oraz POP-UP wykonamy trójwymiarowe kartki świąteczne (a może urodzinowe lub bezokazyjne!). Do ich stworzenia potrzebujemy jedynie niepotrzebnych gazet i magazynów, ulotek, serwetek, starych zdjęć.
Warsztaty rozpoczną się krótką prezentacją historii kolażu i jego twórców. Następnie po zapoznaniu się z techniką tworzenia trójwymiarowych elementów POP-UP, przejdziemy do wykonania własnych kartek.
Jeśli macie również stare, niepotrzebne magazyny - weźcie  je ze sobą, wykorzystamy je! A jeśli chcecie, by na okładce pojawiło się zdjęcie wasze lub kogoś znajomego, też przynieście je ze sobą. Resztę materiałów zapewniamy my.

Warsztaty odbędą się w j. angielskim z pomocą tłumacza.

Jose Alvarez

Chilijski artysta, od lat zajmujący się prowadzeniem warsztatów dla dzieci i dorosłych ze sztuki kolażu, lalkarstwa oraz pantomimy. Podróżnik, rysownik, twórca tatuaży.


Warsztaty tworzenia ludowych ozdób z naturalnych surowców
4 grudnia 2016, NIEDZIELA, 12.00 – 14.00
Prowadzenie: Kolektyw Twórczy MAMYWENE

Spotkajmy się 4 grudnia, aby wspólnie zaprojektować świąteczne ozdoby z naturalnych materiałów: słomy, trawy, dratwy, skórki pomarańczowej, szyszki, lnianego płótna, czy papieru. 
Przygotujemy dla Was różne ozdoby jako inspiracje i zastanowimy się nad tym z czego robiono ozdoby w danych czasach? Omówimy jakie materiały były dostępne, czy miały szczególne znaczenie? Połączymy edukację etnograficzną z rękodzielniczą zabawą.
Zapraszamy Was wspólnie z rodziną, z przyjaciółmi. Wszystkie wykonane dekoracje zabierzecie ze sobą do domów, by tworzyły świąteczny nastrój.

Kolektyw Twórczy MAMYWENE

Mona Rena Górska – filozof, kulturoznawca, projektantka, krawcowa, pedagog. Działa w Kolektywie Twórczym MAMYWENE jako akumulator. Współpracuje z Fundacją FairArt starając się łączyć biznes i sztukę. Rozwija autorską antropologię ubioru także w praktyce  jako kostiumograf. Filozofuje z uczestniczkami i uczestnikami warsztatów poprzez sztukę, rękodzieło, zabawę - doświadczanie rzeczywistości.

Alicja Żarkiewicz - animatorka i edukatorka, absolwentka kulturoznawstwa i socjologii (specjalizacja psychologia społeczna). Od kilku lat tworzy i prowadzi warsztaty dla różnych grup wiekowych. W pracy często wykorzystuje materiały z recyklingu oraz pokazuje w jaki sposób dawać nowe życie niepotrzebnym przedmiotom tak by było to dobrą zabawą, a nie przykrą koniecznością. Użycie „śmieci” traktuje jako intrygujący początek do powstania nowego projektu. Kierując się myślą Josepha Beuysa szuka w każdej osobie cząstki artysty i stara się pokazywać, że sztuka nie jest czymś czego trzeba się bać. Jedna z założycielek i koordynatorka Kolektywu Twórczego MAMYWENE.