4G

BANK INSPIRACJI - warsztaty

Miejsce: Gdańska Galeria Güntera Grassa (4G) w Gdańsku przy ul. Szerokiej 34/35, 36, 37, Grobla I 1/2
Termin: 3 i 4 października 2015, godz. 11:30 -16.00
10 października 2015, godz. 11:30 -18.00
Prowadzenie: Justyna Borucka, Piotr Czyż wraz z zaproszonymi artystami:
Marta Misiuro – plastyk, ilustratorka, malarka
Magdalena Kreft "SiSi Cecylia" – fotografik, filmowiec
Krzysztof Topolski "Arszyn" - muzyk, performer i artysta dźwiękowy


Bank Inspiracji to cykl warsztatów poświęconych sztuce w przestrzeni publicznej, której głównym medium jest obraz i dźwięk. Prowadzą je zaproszeni artyści i teoretycy. Koordynatorem  projektu jest architekt i nauczyciel akademicki Justyna Borucka.
 
Intencją warsztatów jest zebranie materiałów wyjściowych dla działań artystycznych w wybranych lokalizacjach okolic Motławy z udziałem mieszkańców miasta.
Warsztaty organizowane są ze stowarzyszeniem Inicjatywa Miasto w ramach działań towarzyszących projektowi Unii Europejskiej: Kreatywna Europa, The People’s Smart Sculpture.
 
Warsztaty mają na celu opracowanie serii prostych autorskich wypowiedzi artystycznych będących inspiracją i materiałem wyjściowym do późniejszych działań artystów w Gdańsku. Materiały zostaną opracowane w wybranej przez uczestników formie, w jednym z mediów: rysunek, fotografia, film, tekst (np. opowiadanie, wiersz), nagranie dźwiękowe, wywiad, reportaż etc.

Koncepcja warsztatów będzie otwarta. Wszystkie uzyskane materiały zostaną zarchiwizowane i stale prezentowane na stronie interenetowej dedykowanej projektowi. Inspiracją projektu są działania artystyczne w przestrzeniach publicznych miasta. Wykorzystanie prostych technik idealnie nadaje się do działań edukacyjnych i rozpoczynania przygody ze sztuką w każdej formie.

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona. W warsztatach może wziąć udział maksymalnie 20 osób.
Zgłoszenia prosimy wysłać na adres: bankinspiracji@gmail.com do dnia 1 października 2015.
Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich: dzieci, młodzieży i dorosłych.