4G

Grass na około: warsztaty malarskie dla seniorów

Termin: 4,11,28,25.09, 2,9.10.2015 (co piątek), godz. 16:00-18:00
Miejsce warsztatów: Gdańska Galeria Güntera Grassa, Stare Miasto, Gdańsk
Prowadzenie: Edyta Urwanowicz
Zapisy: atatarczuk@ggm.gda.pl/600459851


Warsztaty malarskie dla seniorów. Zajęcia z malarstwa mają na celu rozwijać osobowość artystyczną uczestników, a także ich umiejętności formalne niezbędne do wyrażania własnych koncepcji i pomysłów artystycznych. Podczas warsztatów malarskich pogłębią swoją wiedzę o rodzajach farb, narzędziach malarskich, mieszaniu kolorów, posługiwania się plamą barwną oraz kompozycją. Zapoznają się także z różnymi technikami malarskimi takimi jak malowanie akrylem, tempera i akwarelą. Sięgniemy po takie tematy malarskie jak  kompozycja zamknięta, otwarta, abstrakcyjna, portret i pejzaż.

Na ćwiczeniach malarskich będziemy bawić się kolorem oraz tworzyć wspaniałe kompozycje. Nie potrzebny jest wypracowany warsztat artystyczny. Umiejętności techniczne osiąga się z czasem poprzez ćwiczenia. Doświadczenia te kształtują nie tylko umiejętności, ale też świadomość artystyczną i pozwalają na tworzenie prac na coraz wyższym poziomie. 

Inspiracją tematyczną będzie literacka i artystyczna twórczość Güntera Grassa, na którą spojrzymy na około. Na zakończenie prace zostaną zaprezentowane na wernisażu.Ewa Urwanowicz

Urodziła się w 1981 r. w Białymstoku. W latach 1996-2001 uczęszczała do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Artura Grottgera w Supraślu. W 2004 roku rozpoczęła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale Malarstwa i Grafiki, które ukończyła dyplomem z malarstwa pod kierunkiem prof. Henryka Cześnika, ze specjalizacją z wklęsłodruku w pracowni prof. Aliny Jackiewicz-Kaczmarek. Podczas studiów w latach 2007-2008 w ramach stypendium Erazmus uczęszczała do Marmara University w Stambule. Od 2014 pracuje pracuje na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej jako asystent w Katedrze Sztuk Wizualnych.Dodatkowy katalog plików: logo/mkidn_01_cmyk_male.jpg
Warsztaty odbywają się w ramach cyklu "Grass'owanie" dofinasowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.