Wydarzenia

Present Performance w Brzeźnie i wystawa Zbigniewa Rogalskiego w GGM2

Najbliższe dni obfitują w wydarzenia. W piątek zapraszamy na festiwal sztuki performance na plaży w Brzeźnie "Present Performance 2", zaś w poniedziałek na otwarcie wystawy Zbigniewa Rogalskiego

Termin: 26-27 czerwca 2015, godz. 22:00
Miejsce: okolice Molo w Gdańsku-Brzeźnie

 Założeniem Festiwalu Present Performance jest zwrócenie uwagi na potencjał i historię tej pięknej dzielnicy. Odbywa się on poza przestrzenią Gdańskiej Galerii Miejskiej we współpracy z Festiwalem Muzycznym Fląder organizowanym przez Stowarzyszenie Grupa Fląder. Dzięki zaistnieniu sztuki i muzyki w tym samym miejscu i czasie, wydarzenia w Brzeźnie nabierają pełniejszego znaczenia. W tym roku tematem zaproponowanym artystom do przepracowania jest historia i przyszłość  Brzeźna. Do udziału zaproszono Joannę Dudę, Angelikę Fojtuch, Ankę Leśniak, Katarzynę Pastuszak i Huberta Wińczyka.

 


 

Wystawa prac Zbigniewa Rogalskiego
Wernisaż: 29.06.2015r., godz. 19:30
Wystawa:30.06 - 10.07.2015r.
Miejsce: Gdańska Galeria Miejska 2

We wczesnych pracach Rogal­skiego temat pracowni, wyizolowanego laboratorium malar­skiego, był jednym z kluczowych. Malarz sondował w ten sposób relację między malar­stwem a realną przestrzenią i tym co dzieje się “na zewnątrz”. Z czasem jego uwaga coraz bar­dziej skupiała się na roz­sz­czepianiu obrazu, nawar­stwianiu wizerunków i ich odbić, by w końcu dojść do sedna – do światła. To ono buduje narrację w naj­now­szych malar­skich i fotograficz­nych pracach artysty.