Wydarzenia

DOM letnich Obyczajów

DOM LETNICH OBYCZAJÓW

18-24 SIERPNIA

Gdańska Galeria Miejska 2

ul. Powroźnicza 13/15

www.facebook.com/domletnichobyczajow

Dom Letnich Obyczajów to elastyczny, eklektyczny festiwal przyjemności spontanicznie zorganizowany przez grupę przyjaciół w siedzibie Gdańskiej Galerii Miejskiej przy ul. Powroźniczej 13/15.

Co wieczór ktoś dla Was zagra, fiknie, załomocze. Zaprezentujemy też wystawę - ARTKOLEKCJĘ - lokalnych i przyjezdnych kuracjuszy. Wieczorami zagości DLO-wy kanał filmowy. A przez cały tydzień w specjalnie zaaranżowanej na potrzeby Domu świetlicy letniskowej, będziemy zmagać się w rozgrywkach brydżowych, szachowych, celować w bingo i kręcić hulahopy!

Czekamy na Was codziennie od 15-tej! Róbmy sobie dobrze! Niech nam będzie fajnie!

Dom Letnich Obyczajów Domem Otwartym na wszelkie poczynania!

Jeśli macie ochotę zorganizować coś mniej lub bardziej spektakularnego, rozpala Was entuzjazm i nieprzemożna chęć działania - piszcie do nas!

Działamy bez nadęcia, spontaniczno-wakacyjnie, niezobowiązująco, w pokłonie dla przyjemności!

Niech Wam się zachce!

operacja bar | codziennie | 18:00-21:30

Sprawdzamy czy świat będzie wyglądał lepiej, bardziej i więcej kiedy do procentów dodamy słowo!

Postawimy też dla Was samoobsługowy ekspres kawowy- od gorących trunków umywamy rączki!

kino nad kanałem | codziennie | 21:30

Co noc losujemy wybrańca z zestawu filmowego, gdzie każdy z tytułów jest jak szóstka w totka!

Bedą leżaki, duży ekran i wyborne towarzystwo letniskowych kinofilów!

kolekcja | codziennie | 16:00-21:30

Agata Nowosielska: Ośmiorniczka

Ośmiorniczka rozpostarła swoje długie i powyginane macki torując drogę ucieczki dzieciom. W tak nieoczekiwanych okolicznościach mali bohaterowie zostali zmuszeni sobie poradzić. Nie mając szczególnej alternatywy, najzwyczajniej na świecie zaczęli bawić się, jednocześnie lekceważąc nadętą i wyniosłą strażniczkę.

www.nowosielska.com

Alina Żemojdzin: Fontanna

„Chcę być rozdarta przez milion uścisków nieznajomych obrzydliwych mężczyzn, którzy by się zarzynali wzajemnie o moje ciało. [...]"

instalacja: woda, kamień, projekcja, transformacja

www.vimeo.com/user18877849

Anka Herbut [IP], Łukasz Twarkowski [IP]: No i chuj, no i cześć!

Willkommen! Bienvenue! Welcome! Już za chwilę Dom Letnich Obyczajów będzie gościł wrocławską formację IP Group w egzotycznym, bipolarnym mini-składzie: Anka Herbut [IP] i Łukasz Twarkowski [IP]. Obiektofile & fikcjofile wszystkich stanów skupienia łączcie się! Będzie klawo. No i chuj, no i cześć!

Identity Problem Group to interdyscyplinarna formacja artystyczna, łącząca sztuki wizualne i performatywne oraz dramaturgię z architekturą, wideo- i soundartem. Poruszają się w obszarze improwizacji i performansu (ostatnio zwłaszcza dokamerowego) oraz nowych mediów.

https://www.facebook.com/identityproblemgroup

CiachFryzjer

Mobilna fryzjerka znana jako Ciach Fryzjer strzyże dosłownie wszędzie: u klienta, na plaży, w knajpie, na tymczasowych targowiskach i garażowych wyprzedażach. I u nas też strzyże! Nie mogłoby być inaczej!

zapisy: www.facebook.com/ciach.dresser?fref=ts

Uwaga!!! W piątek 22.08 od 19-tej w ramach przygotowań do wieczornego rautu u Carringtonów modelowanie fryzur rodem z Dynastii czyli tapir, trwała i uniesienie!! Obowiązuje klasyczna kolejka na miejscu.

DLO: Ekrany dwa

Wykwito-projekcje Domu Letnich Obyczajów. Z pokorą oddamy też ich niestandardową płaszczyznę metr na dwa razy dwa w ręce każdego wizuo-śmiałka!

Kacper Ołowski: BMW

W powiększeniu nie wszystko złote, co się świeci! Patrzeć, nie jeździć!

Krzysztof Chaos Olechnowicz: Rzeczy

Z rzeczy powstałem, rzeczy miałem na sobie / przy sobie, rzeczywiście to o rzeczach, które nad rzeka są, znaczy nad kanałem, bo powstałem z rzeczy i do rzeczy przyczepiam swój tekst.

http://www.finelife.pl/#/fsoul-historie-zmyslone-vol-1

http://finelife.pl/#/fsoul-historie-zmyslone-vol-2_1427

http://finelife.pl/#/fsoul-historie-zmyslone-vol-3

Natalia Grzebała: Jezus i spółka

Chodźcie i patrzcie!

www.facebook.com/nataliagrzebala

Tomek Wódkiewicz: Analogowy Syntezator dla Psów

Instrument zamieniający Twojego psa w producenta muzyki elektronicznej. Przyjdźcie razem, weźcie ze sobą mleko i rozpocznijcie kariery erę!

Dzieje się | codziennie

poniedziałek:

19:00-21:30 perfo-kuchnia: JunkFoodFest

Pozatykam żyły, przyprawię zawałem i podleję cukrzycą!

Menu: paluszki słone i precelki salzletten w kolorowym lukrze, czipsy solone w karmelu, chłodnik sprajtowy, tofu i kiełbaski z grilla marynowane w coca-coli!

www.facebook.com/sebastiannazarty

20:00 akcja: D.Tonacje

D.TONACJE to projekt w trójmiejskiej przestrzeni kulturalnej, będący cyklem spotkań eksperymentalnych z udziałem artystów, niejednokrotnie wywodzących się z różnorodnych środowisk twórczych, mający na celu aktywację wielowymiarowego dialogu pomiędzy nimi.Projekt ma prowokować różne formy interakcji i ekspresji. Spotkania mają powoływać do istnienia nowatorskie konstrukty artystyczne, poprzez dialog twórców kreować jedyne w swoim rodzaju aranżacje. Źródłem dla powstających improwizacji ma być ciekawość, kontakt, konwersacja, porozumienie, eksperyment.Trzech artystów, trzy duety, a na koniec wspólny występ. Z jednej strony czteroczęściowa, przewidywalna forma, z drugiej strony całkowicie improwizowana treść.Spodziewany efekt - syntetyczna, nowatorska jakość.

Sugerowana donacja: 10zł

W XIII D.Tonacji odsłonie wystąpią:

Ania Kalwajtys

Oleg Dziewanowski

Natalia Grzebała

21:30 kino nad kanałem

wtorek:

16.30 - warsztaty: Przez internet do serca. Social Media Marketing w gastronomii

Kawiarnie, puby czy restauracje to lokalne przedsiębiorstwa, które na pierwszy rzut oka wiele różni. Łączy je jednak jedno: najważniejszy dla nich jest klient. Klient, który w obecnych czasach chętnie dzieli się swoją opinią oraz szuka wśród znajomych rekomendacji. Dlatego to właśnie w gastronomii bardzo ważna jest komunikacja z gościem - nie tylko informowanie go o ofercie, nowościach i wydarzeniach, ale również słuchanie i szybkie reagowanie na potrzeby, bo nowoczesny marketing to zaproszenie do luźnej rozmowy przy kawie i dobrym ciachu lub zimnym piwie. Promocja marki to otwarcie się na konsumenta i próba poznania go poprzez rozmowę i pogłębianie relacji. Jak ją nawiązać? Media Społecznościowe. Branża gastronomiczna jest jedną z tych, które mogą zyskać najwięcej z dobrze prowadzonych działań w social-media. Dobrze prowadzone działania, zgodne z konceptem naszego lokalu i jednocześnie odpowiadające gustom i wymaganiom naszych gości, budują więź, która w krótkim czasie przyniesie wymierne korzyści. Dzięki naszym warsztatom dowiesz się: - jak dobrać język komunikacji z Twoimi klientami, - które media społecznościowe będą najlepsze dla Twojego biznesu, - jak angażować swoich klientów, oraz wiele, wiele innych.

rejestracja: http://domletnichobyczajow.evenea.pl/

http://www.facebook.com/SociaLovePL

http://socialove.pl/

19:00-21:30 kuchnia: Pies&Róża

Robimy proste, smaczne i zdrowe jedzenie, ze świeżych składników, bez konserwantów i sztucznych dodatków. Serwujemy też świetną kawę ze świeżo palonych ziaren - wiemy, że jest dobra - DLO Team połyka ją wiadrami!

www.facebook.com/piesiroza

20:00 akcja: Nie umarł Król, niech żyje Królowa!

21:30 kino nad kanałem

środa:

19:00 - 21:30 perfo-kuchnia: Filip Kalkowski - Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

20:00 akcja: ANNA PATRINI: ANAGARMY

* Anagram - nazwa wywodząca się od słów greckich: ana- (nad) oraz grámma (litera), oznacza wyraz, wyrażenie lub całe zdanie powstałe przez przestawienie liter bądź sylab innego wyrazu lub zdania, wykorzystujące wszystkie litery (głoski bądź sylaby) materiału wyjściowego.

https://www.youtube.com/watch?v=mBpijbHU5jk&feature=youtu.be

21:30 kino nad kanałem

czwartek:

19:00 - 21:30 kuchnia: Pan Ninja - Chleby

Takie chleby to nie bułka z masłem!

www.facebook.com/436501006427829/photos/t.100007360806423/626514237426504/?type=3&theater

20:00 akcja: DLO - Gabinet krzywych luster

Mroczny inżynier stworzenia: Klejenie Jezusa

Sklejenie Jezusa, pochylenie się nad figurą postaci o wyjątkowej pozycji, zajętej wieki temu z własnego wyboru? Próba przywrócenia całościowego wyglądu, modelowanie, paczwork 2000 tysięcy lat czasu. Czyli bardzo dawno.

21:30 kino nad kanałem

piątek:

19:00 akcja: DYNASTIA U WĘŻYKA

Naftowy magnat Wężyk aka Kobra zaprasza na urodzinowy raut spod znaku Dallas '80

Dress code: złoto&srebro, cekiny&pióra, bez skrępowania, w drastycznym kiczu, bezczelnym blasku i grubej przesadzie!

od 19:00 CiachFryzjer produkować będzie chwackie tapiry i lubieżne loki

20:00 - raut start: odpalamy szampany!

21:30 - w kanale filmowym dla fanatyków i pasjonatów: DYNASTIA na dużym ekranie

sobota:

16:00-19:00 kuchnia: Kolektyw Samodobro: Bardzo spóźnione śniadanie prawie obiad

Wstęp (jesz, ile chcesz): 15 zł albo przyniesiona przez siebie wegańska potrawa.

Mamy sierpień, a tym samym soczyste i pękate owoce i warzywa - skorzystajmy z tego! Ta edycja Spóźnionego Śniadania niech upłynie pod znakiem letniego rogu obfitości!

Spóźnione śniadanie to inicjatywa promująca pyszne i zdrowe wegańskie jedzenie. Pomysł powstał z zamiłowania do gotowania dwóch kuchmistrzyń: Judyty Warzechy i Maciejki Pobidyńskiej.

Nasze wegepotrawy to nie hocki klocki - serwujemy bez konserwantów, od lokalesów, z wielką dbałością o dobór smaków i aromatów!

Przyjdź, zasmakuj, poczęstuj swoim daniem pozostałych!

20:00 koncert: Leaky Boat

Leaky Boat czyli solowy projekt warszawskiego kompozytora, poety i muzyka Piotra Mazurka, proroka songwritingu. O palonej tęczy śpiewał nim zaczęło być modne ją podpalać. To prawdziwy człowiek orkiestra, który zebrał się wreszcie na odwagę, żeby pograć na gitarze i pośpiewać szczere protest-songi. Brzmienie gitary akustycznej i śpiew wzbogacone są kwaśną, niepokojącą elektroniką.

www.facebook.com/leakyboatmusic

21:30 kino nad kanałem

niedziela:

16:00-19:00 kuchnia: Kuchnia Społeczna

Kuchnia Społeczna Trójmiasto to otwarta inicjatywa, która ma na celu promować weganizm, wegetarianizm, prawa zwierząt, prawa człowieka, ekologię, kwestie społeczne. W czasie jej trwania odbywają się projekcje filmów, warsztaty, dyskusje. Kuchnię Społeczną tworzymy wspólnie - dlatego to od nas zależy co chcemy zjeść i jak chcemy spędzić ten czas.

Zasady uczestnictwa są niezwykle proste - albo przynosisz własną potrawę - miło jeśli będzie wegańska lub wegetariańska. Jeśli nie będziesz mógł/mogła przygotować własnej potrawy, za 10 zł. możesz posmakować tego, co przynieśli inni.

W czasie tej edycji Klaudia Iwicka oraz Marcin Gerwin będą opowiadać o działalności Stowarzyszenia Otwarte Klatki, i to na ten cel właśnie trafi dochód ze sprzedaży jedzenia.

www.otwarteklatki.pl/stowarzyszenie/

www.facebook.com/pages/Kuchnia-Społeczna-Trójmiasto/436501006427829

20:00 akcja: Olszowy&Toboła: Wieczorek poetycki

Cipedrapsquadki odkąd przestały rapować zajmują się rasową poezją. To one zwieńczą całotygodniowe działania domu swym wieczorkiem poetyckim. Dzięki tym nieprzeciętnej urody pannom, pozostaniemy naładowani aurą kultury wysokiej jeszcze na całe miesiące. Lejdis end Dżentelmens - Olszowy&Toboła pierwszy raz w Tricepsie! Już niedługo! Ale jeszcze trochę! Chłopcy szykujcie bicepsy!

www.facebook.com/pages/Kuchnia-Społeczna-Trójmiasto/436501006427829

21:30 kino nad kanałem