Translations

Gdańskie Biennale Sztuki 2012 czytaj więcej »

Andrzej Wasilewski | Wernisaż wystawy SACRED MOBILES | piątek 9.03.2012, godz.19:30

gdzie: GGM1kiedy: 09.03-29.04.12jak trafić?
Andrzej Wasilewski, Scared Mobile (007)

(obiekty i instalacje, animacje, rysunki) Andrzej Wasilewski

Projekt Andrzeja Wasilewskiego „Sacred mobiles” składa się z kilkunastu obiektów, instalacji, animacji  i rysunków, stworzonych w stylistyce projektu. Artysta nawiązuje do symboli religijnych, ale także ideologii z całego świata. Utrzymane w białej tonacji obiekty wykonane są z drewna bądź plastiku.

Ruszające się i przenikające modele obiektów w pustej przestrzeni bieli martwego tła tworzą wzory estetyczne, jednak nie tracąc swojej symboliki.

Nadając ruch swoim obiektom Wasilewskiego odnosi się do wariacji na temat mobilności w sztuce.

 

Ur. w 1975 r. Andrzej Wasilewski jest absolwentem Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Jednym z najważniejszych wyróżników twórczości Andrzeja Wasilewskiego jest krytyka i dekonstrukcja kultury masowej, rozumianej jako zbiorowa umowa, iluzja, a nawet kłamstwo. W pracach Wasilewskiego przybiera ona postać fałszywej maski kręgu zachodniej cywilizacji, którą artysta zdziera. Artysta tropi jej „fałszerstwa” za pomocą cytatów z oficjalnej ikonografii mediów oraz różnych obszarów przez wysoką kulturę, czy politycznie poprawne media, negowanych lub ignorowanych (gry komputerowe, estetyka subkultur, anarchizm). Często wszystkie te tematy dopełniają się, tworząc wielopoziomową opowieść o współczesnym świecie. (Przemysław Jędrowski) 

www.andrzejwasilewski.pl

 

WERNISAŻ: piątek 9 marca 2012, godz. 19:30

WYSTAWA: 10 marca 2012 – 29 kwietnia 2012

KURATORKA: Iwona Bigos

MIEJSCE: Gdańska Galeria Miejska 1, ul. Piwna 27/29

GODZINY OTWARCIA GALERII: wt-śr 11-17, czw-niedz 11-19

WSTĘP WOLNY



Luty

Newsletter

Zapisz się - podaj swój adres e-mail.



Projekt i wykonanie spinacz.com.